Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Naše škola > Projekty > Mléko a my

Mléko a myLaktea, o.p.s. vyhlásila soutěž pro žáky ZŠ, jejímž cílem je v rámci výchovy ke zdraví a problematiky zdravé výživy zaměřit se na téma pravidelné konzumace mléka a mléčných výrobků, pokrýt také oblast obalů od mléka, jejich odpovědné třídění a recyklaci.

V rámci soutěže žáci 4. B vytvořili projekt Mlékem ke zdraví, který realizovali v projektovém dni. Vydali se na statek nedaleko našeho města. Na statku se žáci seznámili s dojením krav a následným zpracováním mléka. Naučili se rozeznávat krávu od býka pomocí barevného značení - žluté kráva, červené býk. Viděli výrobky z mléka - smetanu, máslo, jogurty a také sýry, které mohli ochutnávat. Kluci a holky zjistili, že mléko není jen od krávy, ale také od kozy, jenže to chutná jinak.
V průběhu našeho projektového dne zjistili žáci důležitost mléka a mléčných výrobků na zdraví a správný vývoj a růst.
Vyzkoušeli si test: Pravda o mléku, ve kterém byli velmi úspěšní, protože pracovali společně, víc hlav, víc ví.
Žáci představili své oblíbené mléčné výrobky - sýry, máslo, jogurty, jogurtové pití, mléčné řezy, sýr a křup. Hodnotili jsme také zdravou svačinku. Sestavili jsme si jídelníček za poslední týden. Ten zvládli na jedničku, za každý den splnili 3 porce mléčných výrobků.
A pak už jsme pracovali, vytvořili jsme zápichy kraviček, vybarvovali oblíbené mléčné výrobky a vytvořili jsme plakát, který bude dětem stále připomínat, že jíst mléčné výrobky je důležité, aby byly zdravé.
Aby se žákům dobře pracovalo, tak poslouchali písničky spojené s projektem, např. Krávy, krávy od Z. Svěráka a další písničky o zvířatech včetně těch lidových.
Dětem se projekt velmi líbil a hlavně zjistili spoustu nových informací o mléku, které mají moc rádi.

Příspěvky z projektového dne byly odeslány pořadateli soutěže, jehož porota vybere 20 nejpovedenějších projektových dní, které pak ocení různými hodnotnými odměnami. Vítězné školy budou uvedeny na stránkách www.laktea.cz do 12. 12. 2018.
Fotoprezentaci projektového dne najdete na našem FACEBOOKu.